Hornické muzeum v Landek Parku

V Ostravě – Petřkovicích můžete navštívit hornické muzeum. V rámci jeho prohlídky navštívíte expozici o báňském záchranářství a pak můžete sfárat do dolu. Tedy, budete jen pár metrů pod zemí, ale procházka štolami s výkladem o historii Ostravsko-karvinského revíru stojí za to.

Důležité je zmínit, že toto muzeum je sice součástí Dolních Vítkovic organizačně, ale ne místně. Pokud jej tedy budete chtít navštívit, vydejte se směrem z Ostravy na Hlučín. Zaparkovat můžete na veřejném parkovišti u Landek Parku a kousek od něj se nachází Důl Anselm a expozice.

Chci ubytování na severní Moravě

Jedná se o affiliate odkaz. Pokud jeho prostřednictvím nakoupíte, obdržím provizi, ale bez dalších nákladů pro vás.

Venku si můžete volně prohlédnout nejrůznější důlní stroje a také hornický vláček.

Vstupenky můžete zakoupit buď předem on-line, nebo pak na místě. Z vlastní zkušenosti doporučuji obzvlášť při víkendové návštěvě zakoupit si vstupenky předem. Můžete si vybrat, zda absolvujete:

  • Velký okruh (sfárání do dolu + expozice báňského záchranářství)
  • Malý okruh (expozice báňského záchranářství).

Důl Anselm je otevřen od úterý do neděle mezi 10:00 až 18:00 v zimním období a od pondělí do neděle mezi 9:00 až 18:00 v tom letním. Poslední prohlídka Velkého okruhu začíná v 16h, Malého okruhu pak v 17h.

Expozice báňského záchranářství

Prohlídka týkající se báňského záchranářství začíná v Pietní síni a z ní se pak přesunete do další místnosti, kde jsou vystaveny exponáty. V rámci této části prohlídky sejdete také dolů do “štoly”, kde probíhá část výkladu.

Tato prohlídka trvá zhruba 60 min. Stejně tak dlouhá je potom i druhá část, kdy už sfáráte těžní klecí pod povrch.

Fárání do dolu

Před samotným sfáráním dostanete bezpečnostní helmy a v několika skupinkách postupně výtahem sjedete dolů. Jedná se pouze o pár metrů pod povrchem, nemusíte se tedy bát, že byste byli téměř kilometr pod zemí. Na 250 metrech chodeb vás čeká komentovaná prohlídka.

V budově, která je součástí muzea je možné nahlédnout i do bývalých řetízkových šaten.

Navštívili jste Landek Park a prohlídli si expozici? Jak s vám líbila? Napište mi do komentářů 🙂

Napsat komentář

Komentáře před zobrazením schvaluji, abych se vyhnula spamu. Děkuji za pochopení!

Další tipy pro vás