Důl Michal v Ostravě

Pokud se vydáte do Ostravy za hornickými památkami, neměli byste minout důl Michal v Ostravě – Michálkovicích. Jedná se o národní kulturní památku, ve které se můžete díky základnímu prohlídkovému okruhu seznámit s cestou horníka do práce. Do dolu tady sice nesfáráte, ale prohlídka je to i tak velmi zajímavá.

Tato prohlídka trvá zhruba hodinu a půl a budete se pohybovat v několika budovách areálu dolu Michal. S průvodcem si vyzkoušíte, jak vypadal typický začátek směny horníka. Od vyzvednutí známky, až po předání lampy a cesty ke kleci, která by vás zavezla pod zem. Součástí prohlídky je také návštěva strojovny a kotelny s parními stroji.

Důl Michal je otevřen od dubna do října a přesnou otevírací dobu najdete zde. Pokud přijedete autem, můžete jej zaparkovat přímo před vstupem do areálu.

Chci ubytování na severní Moravě

Pokud vás historie hornictví zajímá, bude se vám návštěva dolu Michal určitě líbit. Dozvíte se zde množství informací jak o dole samotném, tak i celkově o těžbě na Ostravsku. A po prohlídce, pokud budete mít chuť, můžete se zastavit v hospodě, která je součástí areálu a která na vás dýchne tou pravou syrovou atmosférou.

Jedná se o affiliate odkaz. Pokud jeho prostřednictvím nakoupíte, obdržím provizi, ale bez dalších nákladů pro vás.

Které hornické památky jste navštívili? Dejte mi vědět do komentářů.

Napsat komentář

Komentáře před zobrazením schvaluji, abych se vyhnula spamu. Děkuji za pochopení!

Další tipy pro vás