Vila Tugendhat v Brně

Pokud vás zajímá architektura a design, pak při své návštěvě Brna nemůžete vynechat prohlídku funkcionalistické Vily Tugendhat v Černých Polích. Tento klenot navrhl německý architekt Mies van der Rohe a postavena byla v letech 1929 – 1930.

Vilu Tugendhat jsem navštívila od jejího otevření veřejnosti v roce 2012 dvakrát a pokaždé to pro měl byl zajímavý zážitek. Dozvěděla jsem se o historii vily a také o důmyslně promyšleném interiéru, který mě fascinoval. Vila je na seznamu UNESCO a proto pokud vás jen trochu zajímá architektura a design, velmi doporučuji její návštěvu.

Důležité je hned na úvod zmínit, že o vstupenky na prohlídku je pořád velký zájem a nemůžete čekat, že byste si ji zakoupili až v den návštěvy na místě. Vstupenky jsou uvolněny do prodeje vždy na 3 měsíce předem. Zakoupit je můžete na těchto stránkách. Z vlastní zkušenosti bych počítala s tou tříměsíční dobou, protože vstupenky jsou rychle vyprodané a plánovala návštěvu vily s předstihem.

Chci ubytování na jižní Moravě

Jedná se o affiliate odkaz. Pokud jeho prostřednictvím nakoupíte, obdržím provizi, ale bez dalších nákladů pro vás.

Vybrat si můžete ze 4 prohlídkových okruhů:

  • Základní okruh
  • Rozšířený okruh
  • Vila zvenku
  • Prohlídka zahrady

Základní okruh trvá cca 60 minut a prohlédnete si interiéry vily s průvodcem. Rozšířený okruh je pak o půl hodiny delší a dozvíte se více o technickém zázemí vily. Prohlídka vily zvenku trvá cca 40 minut a je rovněž s průvodcem. Zahradu si můžete prohlédnout sami a vstupenky si zakoupíte na pokladně.

Focení v interiéru je zpoplatněno, snímky vily si ale můžete pořídit zvenku.

Vila se nachází v zástavbě městské čtvrti, proto nemůžete počítat s tím, že byste někde v okolí našli větší parkoviště, kde byste mohli zanechat své auto. Zaparkovat se vám zřejmě podaří na ulici, ale možná jednodušší je nechat váš vůz v centru a přijet tramvají na zastávku Dětská nemocnice a pěšky se vydat nahoru do kopce, nebo na zastávku Tomanova, která je ještě blíže.

Navštívili jste Vilu Tugendhat? Jak se vám líbily její interiéry? Napište mi do komentářů 🙂

Napsat komentář

Komentáře před zobrazením schvaluji, abych se vyhnula spamu. Děkuji za pochopení!

Další tipy pro vás