Zámek a anglický park Krásný Dvůr

Nedaleko Podbořan v okrese Louny můžete v sezóně navštívit barokní zámek Krásný Dvůr. A kdykoliv jindy pak i jeho anglický park o rozloze téměř 100 ha, který je volně přístupný. Obojí je dědictvím po rodu Černínů, kteří zámek na počátku 18. století nechali postavit zámek a v závěru století pak park.

Zámek si “zahrál” v několika filmech a asi tím nejznámějším je ten Jak básníkům chutná život. Do Krásného Dvora je to z Podbořan cca 6 km a ze Žatce pak 18 km. Zámek je spravován Národním památkovým ústavem a informace o něm najdete zde. Zaparkovat můžete na placeném parkovišti před zámkem.

Informace o prohlídkových okruzích a cenách vstupného jsou na této stránce. Anglický park si můžete projít úplně sami, protože je volně přístupný, nebo využít prohlídky s průvodcem, nebo si můžete stáhnout aplikaci a za 99 Kč získat přístup k mobilnímu průvodci.

Jedná se o affiliate odkaz. Pokud jeho prostřednictvím nakoupíte, obdržím provizi, ale bez dalších nákladů pro vás.

Park vyniká soustavou rybníků a řadou malých staveb, jejichž přehled najdete zde. Ty jsou postupně opravovány. Ke všem se můžete projít a v tom případě počítejte se zhruba dvouhodinovou procházkou. Bohužel, ne všechny skvosty, které zde Černínové vystavěli, jsou funkční. Například vodopád, který byl napájen z bazénu pod Čínským pavilonem.

Pokud máte zájem o kratší procházku, doporučuji dojít od zámku k Obelisku a od něj pokračovat po Mílovce, která vás zavede zpátky.

Kromě toho vyniká park i rekonstruovaným novogotickým templem. Pokud byste se chtěli podívat dovnitř a vystoupat nahoru, zaplatíte vstupné, které činí pro dospělého 60 Kč.

Navštívili jste zámek Krásný Dvůr a jeho park? Jak se vám líbily jeho stavby? Napište mi do komentářů.

Napsat komentář

Komentáře před zobrazením schvaluji, abych se vyhnula spamu. Děkuji za pochopení!

Další tipy pro vás