Výlety v Moravskoslezském kraji: Beskydy a Ostrava

V tomto článku vám přináším tipy na výlety v Moravskoslezském kraji. Pokud nechcete poznávat muzea v Ostravě nebo Kopřivnici a pohybovat se ve městě, můžete vyrazit do Beskyd. Zde na vás čekají místa, která stojí za procházku v přírodě.

Hukvaldy a Leoš Janáček

Na Hukvaldech máte možnost projít se oborou s muflony a daňky, pohladit ocas soše Lišky Bystroušky (a přát si k tomu něco) a podívat se na hrad samotný.

Obora je volně přístupná a jen vstup do hradu je zpoplatněn. Proto se hodí tam zajít i jen na procházku a k hradu vystoupat po asfaltové cestě, nebo to vzít bokem tou strmější lesní cestou.

To pak ale minete Lišku Bystroušku, tak si alespoň jednu cestu naplánujte kolem ní. Budete mít také možnost se pokochat pohledem na krásné vzrostlé buky, které tam byly vysazeny v 18. století a jejich majestátní kořeny, kterými se urputně drží ve svahu. V samotné obci Hukvaldy se pak můžete zajít podívat do informačního centra, které sídlí v rodném domě Leoše Janáčka.

Doporučuji se zastavit v pekárně, která je vedle obchodu, po pravé straně cestou k oboře a koupit si frgály / lopaťáky, ktere zde nabízejí s několika druhy náplní. Parkování je možné třeba právě před zmíněnou samoobsluhou. Před ní se dá odbočit z hlavní cesty doprava a narazíte na dostatečně velké placené parkoviště.

Chci ubytování na severní Moravě

Kopřivnice a Štramberk

Stačí, když sjedete z kopce dolů a jste v Kopřivnici. Tady můžete navštívit Technické muzeum Tatra, které navíc zahrnuje i expozici a Emilu a Daně Zátopkových. Kousek od Kopřivnice je pak Štramberk. Ten je známý v našem kraji jednak svou Trúbou, ale hlavně pak místní pochoutkou, kterou jsou Štramberské uši. Klasická verze je perníková, ale můžete si koupit třeba i uši plněné zmrzlinou.

Kolem malebného náměstí narazíte na několik stánků, které je prodávají. Projít se pak můžete i v Národním sadu a vystoupat k jeskyni Šipka. V samotném Štramberku je to složitější s parkováním. Proto je nejlepší nechat auto na některém z přilehlých parkovišť a na samotné náměstí pak dojít raději pěšky.

Stezka Valaška

O téhle stezce na Pustevnách se mluvilo dlouho a zájem o ni je pořád velký. Někteří lidé jsou jejími odpůrci, protože už na tak hojně navštěvované Pustevny (socha Radegasta, Radhošť etc.) přivedla další turisty. Situace s parkováním se tak stala neudržitelnou. My jsme měli štěstí a vypravili se na ni v pátek, kdy navíc počasí nebylo úplně bez mráčků a asi i proto jsme v pohodě zaparkovali.

Prošli jsme se pak po stezce relativně v klidu, bez toho, že bychom se na ní tlačili v davu zájemců. Přestože samotná stezka je bezbariérová a dá se pro ní projít s kočárkem, cesta k ní, i když je to od horní stanice lanovky jen pár desítek metrů, je celkem off-road. Výhledy z ní ale stály za to, včetně skywalku a navíc se pobavíte i při procházce samotné. Můžete se vydat po lanovém mostě, nebo se zasmát sami sobě před zakřivenými zrcadly.

Ostrava

Toto je druhá zmínka o Ostravě na blogu, poprvé jsem se rozepsala tady v tomto článku o Dolní oblasti Vítkovice.

Když si budete chtít Ostravu prohlédnout pěkně shora, můžete se vydat buď na Bolt Tower v Dolní oblasti, nebo můžete zajít do Nové radnice. Tady se necháte výtahem vyvézt nejdříve do turistického informačního centra, kde si koupíte vstupenku a následně vás výtah vyveze ještě výše do Vyhlídkové věže.

Kam chodíte v Ostravě rádi vy? A která další místa byste doporučili na výlet? Napište mi do komentářů.

Napsat komentář

Komentáře před zobrazením schvaluji, abych se vyhnula spamu. Děkuji za pochopení!

Další tipy pro vás