Luková – Kostel sv. Jiří

Kostel v Lukové se svými sádrovými sochami věřících se stal během posledních let atrakcí, kterou navštěvují stovky lidí. Původním záměrem bylo získání peněz na záchranu kostela a to se již podařilo. Návštěvníci zde ale přicházejí stále a tak se i kostel v Lukové dále opravuje.

Luková se nachází na pomezí Karlovarského a Plzeňského kraje a spadá pod obec Manětín. V něm můžete mimochodem navštívit i barokní zámek a jeho zahrady. Odtud je to do Lukové cca 8 km. My jsme přijížděli z opačného směru a navigace nás vedla přes Zhořec a polní cestou… a to tedy opravdu nedoporučuji. Jeďte určitě přes Mezí. Parkovali jsme nahoře téměř u kostela, ale těch míst je tam málo, takže doporučuji nechat auto spíše dole v obci.

O kostele sv. Jiří, jeho opravách a i o díle J. Hadravy si můžete přečíst více na oficiálních stránkách zde. A proto se nebudu opakovat a ukážu vám v několika záběrech, co vás v kostele čeká. Pořízeny byly v roce 2020, proto je možné, že vypadá kostel již nyní trochu jinak. Věřím ale, že i tak na vás jeho atmosféra zapůsobí.

Jedná se o affiliate odkaz. Pokud jeho prostřednictvím nakoupíte, obdržím provizi, ale bez dalších nákladů pro vás.

Kostel můžete navštívit pouze v sobotu v rozmezí 13h – 16h a to od května do října. Vstupné se neplatí, ale váš dobrovolný příspěvek pomůže dalšímu rozvoji.

Navštívili jste již tento tajemný kostel? A jak se vám tam líbilo? Napište mi do komentářů 🙂

Napsat komentář

Komentáře před zobrazením schvaluji, abych se vyhnula spamu. Děkuji za pochopení!

Další tipy pro vás