Skandál na spadnutí – Julia Quinnová

Skandál na spadnutí je jedním ze čtyř románů, které tvoří prequel ke slavné sérii Bridgertonovi. Hlavní hrdinkou je Georgiana Bridgertonová a přítel jejího bratra, Nicholas Rokesby. Znají se sice odmala, ale nikdy mezi nimi nepřeskočila jiskra. Je možné, že by k tomu přece jen mohlo dojít? Protože nelehká situace, ve které se Georgie ocitla, si žádá rychlé řešení.

Skandál na spadnutí

Po knize Skandál na spadnutí jsem sáhla v knihovně ze zvědavosti. Neminula mě popularita seriálu Bridgertonovi na Netflixu (a jeho dopad na dnešní módu, kosmetiku…) a protože jsem zatím neviděla jediný díl a nečetla žádnou knihu z této série, řekla jsem si, že je nejvyšší čas.

Bridgertonovi prequel tvoří celkem čtyři romány a pokud jde o provázanost se sérií Bridgertonovi, tak ta je následující. Rodiny Bridgertonů a Rokesbyů jsou sousedy a panuje mezi nimi přátelství.

Hrdinka tohoto příběhu – Georgiana Bridgertonová je mladší sestrou Edmunda Bridgertona a švagrovou Violet. Tito dva jsou přitom rodiči oněch osmi sourozenců, jejichž životy a trable s láskou jsou obsahem “klasické” série.

Manželství z donucení

Georgiana se ocitne, ne vlastní vinou, v nezáviděníhodné situaci. Její nápadník, pro kterého představovala především cestu ke věnu, ji unese a drží ji nejdříve několik hodin v kočáře a následně zamčenou v pokoji hostince. Georgianina pověst j v tu ránu v troskách. Přestože k ničemu nedošlo, pro tehdejší společnost je již ztracená. A její šance na sňatek jsou minimální. Smiřuje se tedy se životem staré panny.

Otec Nicholase Rokesbyho má ale nápad. Jeho syn, student medicíny, by byl pro Georgianu vhodnou partií. Jednalo by se o sňatek z rozumu, projevení pochopení a dobrý skutek. A to, že by se možná manžele nemilovali, nehraje roli, vždyť je to vedlejší. S tímto návrhem seznámí Nicholase, respektive postaví jej před hotovou věc. Jak se dá asi čekat, Nicholas není z tohoto nápadu nadšený. Hlavně proto, že se nikdo neptá jeho názor a automaticky se předpokládá, že se obětuje.

Jednoduchá romantika

Příběh je velmi jednoduchý a samozřejmě předvídatelný. Od začátku tušíme, jak vše dopadne, zajímavé by ale mělo být to směřování. A to je v určitých částech tak nudné (cesta kočárem a kočky) a hlavně není uvěřitelné… romantické romány mám ráda a myslím, že nemusí být špatné. Ale tuto knihu bych doporučila snad jen dospívajícím dívkám. Já jsem občas obracela oči v sloup.

To, jak se vztah dvou hlavních hrdinů proměňuje bez určitého důvodu (odmítnutí, pak změna názorů), jak oni sami, přestože dospělí, reagují, nebylo moc uvěřitelné. Například scéna, kdy se za Georgianou snaží dostat bývalý nápadník. Člověk by čekal, že hrdinka prostě zabouchne okno a vzbudí celou domácnost, ale ona ne. Nemluvě o dalších aspektech jejich vztahu, kdy oba jsou nezkušení milenci, ale… Co mě ale těšilo, byl alespoň fakt, že jsem nenarazila na pravopisné chyby. Jinak na mě ale příběh působil přihlouple.

Nevím, zda tento díl série reprezentuje kvalitu i dalších knih, ale za mě je to velké zklamání a nemám potřebu přečíst si další díl.

Ukázku z knihy si můžete přečíst zde.

Moje hodnocení: 2/5

Jedná se o affiliate odkaz. Pokud jeho prostřednictvím nakoupíte, obdržím provizi, ale bez dalších nákladů pro vás.

Knihu vydalo nakladatelství Euromedia Group, a. s. – Ikar v roce 2021 a přeložila ji Lenka Tichá.

Napsat komentář

Komentáře před zobrazením schvaluji, abych se vyhnula spamu. Děkuji za pochopení!

Další tipy pro vás