Nelituji ničeho – Colleen Hooverová

Příběhu v románu Nelituji ničeho je vyprávěn z pohledu dvou hrdinek. Tou první je Morgan, čtyřiatřicetiletá žena, která neplánovaně otěhotněla se svým prvním přítelem Chrisem. Tehdy ji bylo sedmnáct. Narodila se jí dcera Clara, která je právě tou druhou vypravěčkou.

Nelituji ničeho

Zatímco Morgan se stala ženou v domácnosti, která neměla vyšší vzdělání ani praxi, Clara má své sny stát se herečkou.

Do života obou zasáhne automobilová nehoda, při které zahyne manžel/táta Chris společně s Morganinou sestrou Jenny. Jenny byla o rok mladší a chodila na střední škole s Jonahem. Ten byl Chrisovým nejlepším přítelem.

Celá čtveřice – Morgan, Jenny, Chris a Jonah – spolu trávila spoustu času. Do té doby, než Morgan otěhotněla a Jonah se z jejich životů vytratil na šestnáct let. Vrací se pak znovu jako přítel Jenny, se kterou čeká dítě.

Clara jako správná teenagerka řeší první lásky a tou její je zdá se Miller Adams. O rok starší spolužák, který Claru zpočátku ignoruje. Postupně se jejich vztah proměňuje a právě po zmiňované nehodě se Miller stává Claře oporou. Morgan, vědoma si své vlastní “chyby”, z toho není nadšená, protože se o svou dceru obává.

Jednoduchý děj na pozadí rodinného dramatu

Milostná zápletka je celkem jasná po přečtení několika stránek a čtenáře nepřekvapí rozuzlení v závěru. Gró příběhu tvoří období po autonehodě, kdy se jak Morgan, tak i Clara musí vyrovnat s úmrtím svých nejbližších a nejen to. Příběhem se proplétá snaha jedné či druhé strany ušetřit ty ostatní nepříjemných skutečností, které pak ale vedou k nedorozumění a zbytečným hádkám.

Hlavní postavy jsou spíše jednoduše popsané, nečekejte žádné hluboké poznání jejich motivů. Jazyk jakým je kniha psaná je celkem prostý. Nedokáži posoudit, zda je to dáno stylem psaní autorky, nebo je to vlivem překladu, ale nad některými větami jsem zvedala obočí. V něčem je kniha hloupoučká, ale možná není od věci si někdy přečíst něco nekomplikovaného, kde navíc můžete čekat happy-end.

Mám z knihy Nelituji ničeho rozporuplné pocity, ale nemohu autorce odepřít to, že mě svým dílem bavila a knihu jsem dočetla a neodložila. A myslím, že do i do budoucna si některý román vyberu k přečtení. I když budu dopředu skeptická a říkat si, že od něj nemohu nic moc čekat. A pak to dopadne tak, že budu sedět jako přikovaná a otáčet jednu stránku za druhou 🙂

Ukázku z knihy naleznete na stránkách Knižního klubu zde.

Moje hodnocení: 4/5

Jedná se o affiliate odkaz. Pokud jeho prostřednictvím nakoupíte, obdržím provizi, ale bez dalších nákladů pro vás.

Knihu vydalo nakladatelství Euromedia Group, a. s. – IKAR v roce 2020 a přeložila ji Jana Jašová.

Napsat komentář

Komentáře před zobrazením schvaluji, abych se vyhnula spamu. Děkuji za pochopení!

Další tipy pro vás