Knihy o přírodní kosmetice

Pokud vás láká výroba vlastní přírodní kosmetiky, zde najdete tipy na dvě knihy českých autorek, které se tímto tématem zabývají.

Výroba vlastí kosmetiky – Lenka Menšíková

Výroba vlastní kosmetiky

První knihou, která rozšířila mou knihovničku, je Výroba vlastní kosmetiky od Lenky Menšíkové. Kniha je spíše útlá a rozdělena do dvou hlavních částí, přičemž ty pak mají několik kapitol.

První část je “teoretická” a podle mě velmi užitečná. Popisuje fungování pokožky, výhody a slabé stránky domácí kosmetiky, stejně přínosy základních surovin.

Druhá část obsahující recepty je pak o něco kratší a kromě péče o obličej a tělo, zahrnuje i několik stránek s tipy pro domácnost. Na této části knihy se mi velmi líbí to, že každý výrobek je detailně popsán, ať už z pohledu postup výroby, nebo zkušenostmi s jeho použitím. Výborné je i to, že výsledný produkt je zobrazen i na fotce a tak čtenář vidí, jaký by měl být kýžený výsledek. Nicméně výrobků, které jsou v knize popsány není tolik.

Jedná se o affiliate odkaz. Pokud jeho prostřednictvím nakoupíte, obdržím provizi, ale bez dalších nákladů pro vás.

Zelená kosmetika – Michaela Suchá

Zelená kosmetika

Právě z důvodu větší pestrosti receptů na vlastní kosmetiku jsem se rozhodla pořídit si i knihu Zelená kosmetika od Michaely Suché. Její kniha obsahuje velké množství nápadů a postupů.

Začátek knihy popisuje i nezbytné “nářadí”, které k výrobě potřebujete, zásady dodržování hygieny, měření a doporučené hodnoty pH, stejně jako účinky a vhodné použití různých surovin. Také popisuje i s obrázky správný postup výroby emulzí.

Nicméně v receptech samotných pak již mnoho doplňujících informací tipů nenaleznete. To mi v knize popravdě chybí. Většinou jsou jen uvedeny ingredience a pořadí jejich smíchání. Jsou zde také obrázky zachycující, jak by měl výsledek vašeho snažení vypadat. Receptů je opravdu hodně a myslím, že každý si mezi nimi vybere ten, který je vhodný právě pro něj.

Zajímá vás přírodní kosmetika? Vyrábíte si ji doma sami? A jaké máte zkušenosti?

Jedná se o affiliate odkaz. Pokud jeho prostřednictvím nakoupíte, obdržím provizi, ale bez dalších nákladů pro vás.

Napsat komentář

Komentáře před zobrazením schvaluji, abych se vyhnula spamu. Děkuji za pochopení!

Další tipy pro vás