Vztahy a mýty – Honza Vojtko

Jak napovídá sám název, kniha se zabývá mýty, které o vztazích panují. Nese pak podtitul Párová terapie do kapsy. Autor Honza Vojtko jich uvádí celkem devatenáct a každému je věnováno zhruba deset stran.

Vztahy a mýty

V první části kapitolky rozebírá každý mýtus obecně a následně uvádí i příklad z vlastní praxe = příběh z terapeutovny. A nepodléhejte dojmu, že se kniha týká pouze partnerských vztahů. Ano, primárně je zde psáno právě o nich, ale získané poznatky se dají přenést i do dalších oblastí, třeba té pracovní.

Moc se mi líbí přístup a názory Honzy Vojtka na různé oblasti. Na jednu stranu na mě působí velmi tolerantně (i když sám by asi toto slovo nepoužil, viz kapitola V. Není nad toleranci) např. vůči sexuálním menšinám. Ale současně má na určité oblasti jasný názor, který se někomu může zdát přísný.

“To, že se dítě narodí, se nestane neposkvrněným početím. Oba dospělí se k tomu rozhodli. A prosím neberte jako alibi, že jste zrovna byli “vožralí” a tak trochu jste o sobě nevěděli. Chlastám vědomě, je to moje rozhodnutí.”

Knihu Vztahy a mýty bych doporučila k přečtení, i když zrovna neřešíte žádné trable v osobním životě. Pokud by se mi dostala do rukou před pár lety, byla by mi určitě přínosem. Mě se nyní díky ní připomněly určité situace z pracovních vztahů. A myslím, že není od věci mít takovou knížku doma v knihovničce a občas jí prolistovat a přečíst si pár stránek. Náhled knihy je k dispozici na stránkách nakladatelství.

Moje hodnocení: 4/5

Jedná se o affiliate odkaz. Pokud jeho prostřednictvím nakoupíte, obdržím provizi, ale bez dalších nákladů pro vás.

Knihu vydalo Nakladatelství Paseka s. r. o. v roce 2020.

Napsat komentář

Komentáře před zobrazením schvaluji, abych se vyhnula spamu. Děkuji za pochopení!

Další tipy pro vás