Malé pikantní vraždy – Jussi Adler-Olsen

Malé pikantní vraždy mají lehce rozpoznatelnou a zapamatovatelnou obálku. Knížka je to útlá a proto pokud máte chuť na jednohubku, kterou přečtete za několik desítek minut, je tahle knížka to pravé pro vás.

Malé pikantní vraždy

Kniha obsahuje dva příběhy. Zatímco první se točí kolem nájemného vraha, který vzešel ze znuděného opuštěného muže bez peněz (a mě osobně tím připomínal román Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) od Jonase Jonassona), druhé kratší vyprávění je o zpočátku nevysvětlitelné vraždě dvou německých důchodců.

Je jasné, že je to kniha neporovnatelná s detektivkami z prostředí oddělení Q. Ale stejně jako ony, je napsaná čtivě a nenudí čtenáře. Jde tu totiž především o akci, než o velkorysé líčení.

U prvního příběhu jsem si popravdě nebyla jistá, nakolik se jedná o satiru a nakolik jej brát vážně. Ten druhý už mě na pochybách nenechal. Do určité míry je až děsivý. Nejde tam o popisy nějakých násilných činů, ale o to, k čemu se dokáží lidé uchýlit, když jde o jejich vlastní zájmy.

Malé pikantní vraždy bych doporučila jednak fanouškům Adler-Olsena pro zpestření. Dále milovníkům detektivek pro krátké rozptýlení od rozsáhlejších románů a všem ostatním jako příjemný způsob strávení hodinky času, třeba s hrníčkem kafe v ruce.

Ukázku z knihy si můžete přečíst tady.

Moje hodnocení: 5/5

Jedná se o affiliate odkaz. Pokud jeho prostřednictvím nakoupíte, obdržím provizi, ale bez dalších nákladů pro vás.

Knihu vydalo nakladatelství Host v roce 2019 a přeložila ji Kristina Václavů.

Napsat komentář

Komentáře před zobrazením schvaluji, abych se vyhnula spamu. Děkuji za pochopení!

Další tipy pro vás