Dovolená v Provence I – 4 místa a jeden tip na zážitek

Dovolená ve francouzské Provence znamená jediné – vůně levandule, cvrkání cikád, kouzelné uličky městeček a dotek historie a umění. V tomto článku najdete tipy na zajímavá místa v oblasti Avignonu.

V roce 2018 jsem odjela na organizovaný zájezd do Provence. Protože se jednalo o zájezd z cestovní kanceláře, nebylo na nás se starat o dopravu, ubytování atd.

V tomto článku tedy nenajdete praktické informace, které jsem se snažila přidat do textů o Bretani. Pokud byste chtěli vyrazit na stejný zájezd, zkuste jej vyhledat pod názvem Přírodní parky a památky Provence s koupáním.

Já jsem jej kdysi kupovala od CK Poznání a nabízela jej i cestovní kancelář Geops. Jednalo se o delší zájezd, ve Francii jsme strávili 8 dní + dva byly pro dopravu autobusem.

Celou cestu jsem se rozdělila do dvou článků. První část bude obsahovat druhý až čtvrtý den zájezdu, druhý článek pak bude o tom pátém až sedmém dni.

Jedná se o affiliate odkaz. Pokud jeho prostřednictvím nakoupíte, obdržím provizi, ale bez dalších nákladů pro vás.

Avignon

Avignon je oblíbeným cílem turistů. Najdete zde Papežský palác vystavěný v gotickém stylu, kde papežové sídlili ve 14. a 15. století. Další známou památkou je Avignonský most. Ten byl poškozen povodní v 17. století, dále se neopravoval a zůstaly z něj pouze 4 oblouky. Nedosáhne tak až na druhý břeh řeky Rhôny. Vydat se můžete na plavbu lodí, ze které si pak most prohlédnete a stejně tak i oba břehy. Mě se pak líbilo v centru Avignonu, kde byl i Temple Saint Martial s malou zahradou s rozkvetlými oleandry.

Bonnieux

Do Bonnieux jsme zamířili po návštěvě cedrových hájů v Luberonu. Zkuste si je vyhledat pod názvem Forêt de Cèdres. Tam jsme se chvíli procházeli a vdechovali vzduch prosycený vzácnými silicemi, které prospívají zdraví. Hned pod tímto lesem se nachází krásná vesnička Bonnieux. Procházky jeho uličkami byly zážitkem, protože pro mě představovaly “to pravé” Provence, tak jak si jej představuji. Pohybovali jsme se blízko kostela église haute a pro svačinku se zastavili ve výborném pekařství La Boulangerie de Cécile & Jérémy.

Roussillon

Další zastávkou toho dne byl Roussillon známý pro těžbu okru. Ta zde v minulosti probíhala. Dnes už ji připomínají jen stezky procházející bývalými lomy. Doporučuji vzít si na tuto procházku obuv, kterou můžete následně opláchnout proudem vody. Protože okrového odstínu se pak jen tak nezbavíte. Obyvatelé vesnice začali v minulosti používat hlinky i k obarvení fasád a vesnice je tak NÁDHERNÁ. Při naší návštěvě jsme měli horký den, kdy slunce pálilo a teploty přesahovaly přes 30°a Roussillonu to neskutečně slušelo.

Saint-Rémy-de-Provence

Obec Saint-Rémy-de-Provence je známá díky spojitosti s malířem Vincentem van Goghem. Ten zde zhruba rok pobýval v augustiniánském Klášteře svatého Pavla. Do kláštera se můžete podívat v rámci placené prohlídky a prohlédnout si rajskou zahradu, zahradu s vysazenou levandulí a samozřejmě i expozici věnovanou slavnému malíři. Cesta ke klášteru je pak lemována obrazy umělce.

Carrières de Lumières

Carrières de Lumières se nachází v další malebné vesničce, a to v Les Baux-de-Provence. Ta stojí bezesporu za prohlídku, protože zde narazíte na krásná zákoutí, výborné restaurace i pekárny a můžete si vybírat z velkého množství nejrůznějších suvenýrů a dárečků. Když budete mít po procházce, určitě si zajděte na představení do Carrières de Lumières.

Ve skalách jsou zde vytesány kvádry, na kterých jsou promítána představení. Jedná se o nádherný zážitek doprovázený hudbou. Můžete se mezi vysokými bloky procházet, nebo se posadit a nechat na sebe působit množství vjemů. Pokud jste sledovali seriál Emily in Paris, tak v něm Emily navštívila stejný typ představení v Atelier des Lumières.

Máte rádi Provence? Která místa jsou vaše nejoblíbenější?

Baví vás články o Francii? Tak koukněte sem na tipy pro návštěvu Paříže, nebo tady o našem cestování Bretaní.

Napsat komentář

Komentáře před zobrazením schvaluji, abych se vyhnula spamu. Děkuji za pochopení!

Další tipy pro vás