Dovolená v Provence II – 6 tipů na místa, která si zamilujete

Dovolená ve francouzské Provence znamená jediné – vůně levandule, cvrkání cikád, kouzelné uličky městeček a dotek historie a umění. V tomto článku najdete tipy na zajímavá místa v oblasti Marseille.

Bez dlouhého úvodu se vrhnu rovnou do popisu míst, která jsme navštívili v druhé půlce naší dovolené v roce 2018. Třeba vás fotky nalákají a podniknete také do Provence cestu. Ať už s cestovní kanceláří, nebo po vlastní ose.

V našem případě se jednalo o organizovaný zájezd. Pořádaly jej cestovní kanceláře Geops a Poznání. A pokud jste ještě nečetli první část tohoto článku, můžete kouknout sem.

V tomto druhém díle bych vám ráda představila Arles, opatství Abbaye de Montmajour, přírodní park Camargue, přímořská městečka Saintes-Maries-de-la-Mer a Cassis a nakonec pak Marseille.

Jedná se o affiliate odkaz. Pokud jeho prostřednictvím nakoupíte, obdržím provizi, ale bez dalších nákladů pro vás.

Arles a opatství Montmajour

Arles je proslavené jednak svým římským amfiteátrem, ale minimálně stejně tak je známé díky malíři Vincentu van Goghovi. Ten zde strávil zhruba rok svého života a namaloval zde dvě stovky děl. Známý je například obraz kavárny na Place du Forum se svou žlutou terasou. Stejně tak zachytil například nemocnici, ve které se léčil, nebo opatství Montmajour, které jsme také navštívili.

Pro mě byla jeho návštěva zážitkem. V době naší návštěvy panovala úmorná horka, která asi přispěla k tomu, že zde nebylo moc návštěvníků. Měli jsme tak možnost se téměř nerušeně procházet opatstvím a objevovat jeho zákoutí. Nedaleko od Arles (asi 40 km) se pak nachází i známý akvadukt Pont du Gard. Bohužel nemám kvalitní foto, které bych mohla sdílet.

Přírodní park Camarque

Do toho přírodního parku se vypravte, pokud budete mít chuť podniknout nerušenou procházku přírodou, obklopení vodními plochami. Budete moci sledovat plameňáky, nejrůznější druhy ptáků a pokud budete mít štěstí, zahlédnete i bělavé camarqské koně. Pokud se dobře pamatuji, v centru byla možnost vydat se po vstupu buď kratší trasou, která zahrnovala především plameňáky, nebo pak delší cestu, která vás zavedla mezi bažiny a kde jste byli sami, jen s vodním ptactvem okolo.

Saintes-Maries-de-la-Mer a Cassis

V obou těchto místech jsme měli volno, které jsme mohli využít ke koupání. Čisté pláže i moře k tomu vybízely. Obě městečka jsou oblíbenými cíli turistů a především pak Cassis, které je navštěvováno (nejen) francouzskou smetánkou. V Saintes-Maries-de-la-Mer určitě využijte možnosti vystoupit na střechu kostela, odkud se vám nabídne perfektní výhled na městečko i moře.

Marseille

V poslední den našeho pobytu nás čekala Marseille, odkud jsme pak odjížděli zpět na cestu do Prahy. První naše kroky vedly k bazilice Notre-Dame-de-la-Garde, která je dominantou města. Dále jsme navštívili Frioulské ostrovy, kam jsme se plavili lodí. Z těch je nejznámější ostrov If, ze kterého utekl románový hrabě Monte Christo.

Snad ve vás fotky z Provence probudily chuť tuto část Francie poznávat. Dovolená v Provence určitě stojí za to a doporučila bych ji každému, kdo s poznáváním Francie začíná.

Napsat komentář

Komentáře před zobrazením schvaluji, abych se vyhnula spamu. Děkuji za pochopení!

Další tipy pro vás