Historické centrum Drážďan

Drážďany jsou oblíbeným cílem návštěvníků vánočních trhů a také nákupů. Toto saské město bylo v závěru 2. světové války téměř zničeno bombardováním a z historického centra se zachovalo jen několik památek. Mezi nimi pak vyniká komplex Zwinger a kostel Frauenkirche.

Vánoční trhy se konají na Striezelmarktu a jsou nejstaršími v Německu. Za nákupy pak lidé vyrážejí do nákupní galerie Altmarkt Galerie. Do Drážďan je to z Ústí nad Labem 60 km a tak jsou pro nás velmi dostupným a zajímavým místem k navštívení. My jsme se tam vydali na konci srpna na krátký výlet za památkami.

Protože jsme přijeli v neděli dopoledne, byl celkem klidný provoz a zaparkovali jsme v samém středu města, v Q-Park Haus Postplatz. Odtud jsme pak vyrazili pěšky ke Zwingeru. Původně měl být postaven jako sídlo saského kurfiřta, ale nebyl takto dokončen. Jedná se tedy o soubor barokních budov, kde jsou umístěny galerie a výstavní salóny. Pěkné výhledy na Zwinger i město nabízí procházka po terase.

Jedná se o affiliate odkaz. Pokud jeho prostřednictvím nakoupíte, obdržím provizi, ale bez dalších nákladů pro vás.

Od Zwingeru se můžete přesunout ke Katedrále Nejsvětější Trojice a Královskému paláci Residenzschloss.

O kousek dál od Residenzschloss se nachází náměstí Neumarkt a na něm kostel Frauenkirche. Ten byl dokončen v polovině 18. století a zničen bombardováním a následným požárem v roce 1945. V 90. letech se pak začalo pracovat na jeho rekonstrukci a v roce 2005 byl kostel vysvěcen.

Frauenkirche

Jezdíte do Drážďan? Ať už na vánoční trhy, nebo jen tak na nákupy? Napište mi do komentářů 🙂

Napsat komentář

Komentáře před zobrazením schvaluji, abych se vyhnula spamu. Děkuji za pochopení!

Další tipy pro vás