Vídeň za 6 hodin? 3 tipy na krátký výlet do města na Dunaji

Nemáte moc času, ale i tak byste rádi navštívili hlavní město Rakouska? V tomto článku najdete tři tipy na to, jak si Vídeň i tak užít a alespoň vidět hlavní památky.

1. Zaparkujte v centru a jeďte metrem

Pokud máte stejně jako my jen pár hodin na prohlídku města, zkuste je nestrávit cestováním ve městě. Původně jsme si mysleli, že necháme auto na odstavných parkovištích na okraji města a metrem se dostaneme do centra. Super plán, pokud bychom měli více času. Jelikož jsme ale vyrazili později ráno, nechtěli jsme ztrácet 40 minut cestou veřejnou dopravou.

Přímo z hlavní cesty, kterou jsme od Hodonína přijížděli je pak parking P+R Erdberg. Platili jsme 3,6 EUR za 6 hodin a neměli jsme problém najít volné místo. Hned z parkoviště můžete přejít na zastávku metra Erdberg. Odtud to bylo 7 minut linkou U3 do centra na Stephansplatz, směr Ottakring. Protože jsme neměli v plánu využívat metro ten den nějak více, koupili jsme si jednorázovou jízdenku za 2,4 EUR. Více informací o jízdném a spojích najdete zde.

Jedná se o affiliate odkaz. Pokud jeho prostřednictvím nakoupíte, obdržím provizi, ale bez dalších nákladů pro vás.

2. Prohlédněte si rozárium ve Volksgarten

Centrum města a jeho hlavní památky určitě neminete a prohlédnete si je. O těch se ale dočtete asi více v průvodci, než ode mě. My jsme se centrem Vídně samozřejmě také prošli a viděli ty nejznámější budovy. Největší radost jsem ale měla ve Volksgarten, když jsme narazili na růžovou zahradu. Já mám pro rozária slabost. Ať už v Rennes, nebo Bambergu.

A Rosengarten ve Vídni byla prostě čistá radost. Projděte se do těchto zahrad, sedněte si na lavičku a sluňte se. A pokud byste měli chuť na občerstvení, asi se raději vyhněte Café Meirei Volksgarten. Což o to. My jsme si tam ten oběd dali, ale spíše z časové nouze, protože jsme nechtěli hledat v okolí a toto se nabízelo. Ale špaténka.

3. Projděte si zahrady zámku Schönbrunn

Zámek Schönbrunn je skoro synonymem Vídně a jeho zahrady opravdu stojí za to navštívit. Z centra jsme tam popojeli metrem, zastávka nese jméno zámku. Vstup do zahrad zámku je zdarma, ale ne do všech částí. Například ZOO, nebo vyhlídka z Glorietu je zpoplatněna. Ale i když se budete pohybovat pouze ve volně přístupných místech, zahrady toho mají hodně co nabídnout.

Můžete se jimi procházet a kochat se výhledem na zámek, nebo si užívat klid v odlehlejších zákoutích. Do zámku samotného můžete samozřejmě také nahlédnout, ceny vstupného pro dospělého jsou kolem 20 EUR. Více informací naleznete tady.

Jak se vám líbí Vídeň? A která místa jsou vaše nejoblíbenější? Napište mi dolů do komentářů.

Napsat komentář

Komentáře před zobrazením schvaluji, abych se vyhnula spamu. Děkuji za pochopení!

Další tipy pro vás