Sedm manželů Evelyn Hugo – Taylor Jenkins Reid

Kniha Sedm manželů Evelyn Hugo je dalším dílem americké spisovatelky, která je u nás asi nejvíce známá romány Daisy Jones & The Six a Malibu v plamenech. Tentokrát vypráví příběh filmové hvězdy Evelyn, která se nebála vstoupit do manželství i z jiných důvodů, než je romantická láska.

Sedm manželů Evelyn Hugo

Hlavní hrdinkou knihy je již odkvetlá hollywoodská herečka Evelyn Hugo, která je pořád slavná a po jejímž životním příběhu prahnou všechny magazíny.

Evelyn se ale rozhodne poskytnout rozhovor zcela neznámé novinářce Monique, která je tím sama zaskočena. Nicméně po této jedinečné příležitosti sáhne a s Evelyn se schází v jejím luxusním apartmá a naslouchá vyprávění.

Kniha je rozdělena do sedmi hlavních částí nesoucích jména manželů v pořadí, ve kterém se za ně Evelyn provdala. Její vyprávění je tak chronologické, vzpomíná na svůj život od jeho počátku. Do současnosti se dostáváme jen v krátkých úsecích, kdy sledujeme Monique, její život a setkání s Evelyn.

Příběh je oživen i zprávami z dobových novin a internetových magazínů. Hezky je tak vidět srovnání mezi tím, co se dostalo na veřejnost (častokrát plánovaně) a co si Evelyn nechávala pro sebe.

Prostředí hollywoodských filmových studií v jejich zlaté éře je pak zajímavé samo o sobě. Doba, kdy studia téměř “vlastnila” své hvězdy a řídila jejich životy, je již totiž za námi.

Přestože to možná dle názvu knihy nevypadá, jedná se o příběh o jedné životní lásce a velkém přátelství. Kvůli době a prostředí, ve kterém Evelyn žila, ale nebylo snadné romantický vztah prožívat. Autorce se podařilo vytvořit postavu Evelyn tak, že jsem si ji skutečně oblíbila a tak mě její příběh dojímal.

Zajímavá je sebereflexe hlavní hrdinky. Na jednu stranu přiznává svůj pragmatický přístup k manželství, ale současně si uvědomuje, že tím některým lidem ublížila a snaží se v závěru života o nápravu. Díky popisu prostředí, ze kterého původně vzešla, je ale snadné pochopit, proč měla touhu se z něj vymanit a proč měla tak ostré lokty.

Knihu Sedm manželů Evelyn Hugo bych doporučila čtenářům, kteří mají rádi klasické romány, okořeněné trochou tajemství a aktuálním tématem LGBT. Život hlavní hrdinky je naplněn tolika zvraty, že udrží čtenářovu pozornost, přestože má přes 400 stran. Před závěrem už asi budete tušit, co spojovalo slavnou filmovou hvězdu s mladou novinářkou, nebude vám to ale vadit.

Ukázku z knihy si můžete přečíst zde.

Moje hodnocení: 4/5

Jedná se o affiliate odkaz. Pokud jeho prostřednictvím nakoupíte, obdržím provizi, ale bez dalších nákladů pro vás.

Knihu vydalo nakladatelství DOBROVSKÝ s. r. o. v edici Kontrast Vintage v roce 2023 a přeložila ji Martina Šímová.

Napsat komentář

Komentáře před zobrazením schvaluji, abych se vyhnula spamu. Děkuji za pochopení!

Další tipy pro vás