Krásná tvář – Michaela Dombrovská a Lucie van Koten

Kniha Krásná tvář a je rozdělena na dvě části, přičemž každá má cca 100 stran. V té první přináší Lucie van Koten informace o přírodní kosmetice. Zabývá se certifikacemi, greenwashingem a přidává své oblíbence. Michaela Dombrovská pak přidává cvičení obličejové jógy.

Krásná tvář - Přírodní kosmetika a obličejová jóga

Přírodní kosmetika

Autorkou první poloviny knihy je Lucie van Koten a sdílí zde své názory na přírodní kosmetiku, stejně jako různá doporučení týkající se líčení (jak se líčit, když máte např. hranatý obličej a oči blízko u sebe) a osvědčených produktů.

Přínosný je její názor, nebo spíše přístup, že si sama žádnou kosmetiku doma nevyrábí. Snad jen s výjimkou smíchání několika olejů s pár kapkami toho éterického.

Důvodem je především nedostatek informací a zkušeností s výrobou kosmetiky. A to především v okamžiku, kdy do ní přidáváte emulgátory nebo vodu, a tím pádem i konzervant. Myslím si, že je velmi rozumné, že toto zmiňuje. V knize nenaleznete návody na výrobu vlastní přírodní kosmetiky.

Velmi vítám, že se mimo jiné věnuje těmto tématům:

  • greenwashingu,
  • nebezpečných látek v kosmetice

a uvádí i užitečný:

  • přehled certifikátů,
  • seznam doporučených značek.

Obličejová jóga

Druhá část knihy o obličejové józe je z pera Michaely Dombrovské. V úvodu popisuje jógový přístup obecně a také nutnost rovnováhy v našich životech. Na tuto předmluvu pak navazují už praktické cviky z obličejové jógy, které mají pomoc zpevnit obličej a posílit určité svalové skupiny. Závěr je pak věnován masážím obličeje. Pro mě zatím tato část neměla takový přínos, protože aktivně jsem se o obličejovou jógu ještě nezajímala. Nicméně věřím, že časem, až začnou přibývat vrásky, se pro mě stane aktuálnější.

Moje hodnocení: 4/5

Jedná se o affiliate odkaz. Pokud jeho prostřednictvím nakoupíte, obdržím provizi, ale bez dalších nákladů pro vás.

Knihu vydalo nakladatelství Motto v roce 2019.

Napsat komentář

Komentáře před zobrazením schvaluji, abych se vyhnula spamu. Děkuji za pochopení!

Další tipy pro vás