HausMagick – Erica Feldmannová

Kniha HausMagick autorky Ericy Feldmannové v sobě spojuje hned dvě oblasti. V prvé řadě zařizování interiéru tak, aby působil příjemně a vytvářel pocit domova. A toto umění spojuje s používáním esoterických pomůcek.

HausMagick

Proto, pokud na vás zmínka o čemkoliv alternativním působí jako červená muleta, knihu si nepořizujte.

Člověk by asi měl být nakloněn používání např. krystalů nebo esenciálních olejů, aby měl z knihy užitek.

Na druhou stranu, není třeba se obávat, že by se jednalo o moderní grymoár plný tajných zaříkadel. Nicméně, jak uvádí Erica na svém blogu Hauswitch, bydlí v Salemu v Massachusetts a má dvě kočky… 🙂

Zařizování interiéru s dotekem čarodějnictví

Kniha si klade za cíl pomoci vám vytvořit domov, který bude naplněn pozitivní energií. Toto úsilí rozděluje do 6 kapitol:

  • Plnění přání;
  • Očišťování;
  • Ochrana;
  • Pohodlí;
  • Harmonie;
  • Rovnováha.

Autorka v textu HausMagick zabrousí do různých oblastí, např. astrologie a její pomocí navrhuje, jaký typ interiéru by člověku mohl vyhovovat. Nebo naopak popisuje použití tarotových karet pro sladění přístupů více členů domácnosti tak, aby všichni byli v domově spokojení.

Pokud jsou pro vás tyto oblasti až moc “mimo”, tak kromě nich najdete ale i návody, jak využít například fáze měsíce. Třeba úklid a vyřazování starých věcí je nejvhodnější v období couvajícího měsíce, který pomáhá se nepotřebných věcí vzdát. Další “přijatelnější” oblastí pak mohou pro některé být bylinky a jejich použití do různých vonných směsí.

Mě se nejvíce líbí popsané používání krystalů. Těch máme doma několik a zajímá mě, jak je co nejlépe využít. Proto mám radost, že každá ze zmíněných kapitol uvádí příklady drahých kamenů, které se pro daný účel nejvíce hodí. Pokud chcete ochránit svůj domov před negativní energií, autorka doporučuje černý turmalín, obsidián a ametyst.

Další oblastí pro mě zajímavou jsou pak esenciální oleje. Několik jich vlastním díky zájmu o přírodní kosmetiku a protože věřím v aromaterapii a účinky vůní na lidskou psychiku. A popravdě, nenapadlo by mě přidat si několik kapek i do kbelíku s vodou na vytírání podlahy, což hodlám vyzkoušet.

Zmíněny jsou i rostliny a jejich funkce v interiéru a rovněž domácí mazlíčci, kteří atmosféru doma samozřejmě také ovlivňují. Nemohu pak opomenout zmínit krásné fotografie, které knihu provázejí. Pokud se vám líbí eklektický styl, tak se nad nimi budete radovat. Ukázku z knihy si můžete prohlédnout zde, kde ji zpřístupnilo nakladatelství JOTA.

Knihu HausMagick bych tedy ráda doporučila každému, kdo má zájem při zařizování svého domova překročit hranici designu a vnést do něj trochu “je ne sais quoi”. A jak zmiňuje autorka na poslední stránce knihy:

“Kouzlo je vlastně modlitba s pomůckami.”

Jedná se o affiliate odkaz. Pokud jeho prostřednictvím nakoupíte, obdržím provizi, ale bez dalších nákladů pro vás.

Knihu vydalo Nakladatelství JOTA, s. r. o. v roce 2020 a přeložila ji Jana Kordíková.

Napsat komentář

Komentáře před zobrazením schvaluji, abych se vyhnula spamu. Děkuji za pochopení!

Další tipy pro vás